Pierwszy taniec w chmurach

Ciężki dym na pierwszy taniec, to niesamowity efekt, który sprawi że Wasz pierwszy taniec będzie naprawdę niespotykany, a goście zapamiętają go naprawdę na długo. Gęsta mgła, unoszącej się tuż przy parkiecie, sprawia wrażenie jakby Młoda Para tańczyła w obłokach chmur, podobnie jak w "Tańcu z gwiazdami". Skoro gwiazdy mogą tańczyć w chmurach, to tym bardziej Wy! Poczujcie się wyjątkowo w najważniejszy dzień swojego życia i zatańczcie w chmurach jak gwiazdy TV.

Jak działa nasza wytwornica ciężkiego dymu?

Profesjonalny ciężki dym powstaje w wyniku sublimacji suchego lodu w gorącej wodzie, czyli przejściu ze stanu stałego (lodu) do stanu gazowego (chmur) z pominięciem stanu ciekłego. Gorąca woda służy za akcelerator reakcji dzięki czemu możemy w krótkim czasie uzyskać bardzo dużo gęstych chmur unoszących się nad podłogą. Gęstość powstałej w ten sposób mgły to 1,56kg/dm3 czyli jest cięższa od powietrza (1,2kg/dm3) i gwarantuje utrzymywanie się jedynie nisko przy podłodze. Sam suchy lód to dwutlenek węgla (CO2), czyli naturalny składnik powietrza. Suchy lód uzyskuje się z ciekłego CO2 poprzez jego rozprężenie pod ciśnieniem atmosferycznym. Powstały w ten sposób ciężki dym jest w pełni naturalny, nie unosi się wyżej kolan, bezzapachowy, nietoksyczny, niepalny oraz przyjazny dla środowiska. Po ogrzaniu ciężki dym znika staje się bezbarwny, a jako naturalny składnik powietrza także niewyczuwalny i nie uruchomi czujników dymu.

Ciężki dym dobrej jakości

W Internecie można znaleźć wiele ofert dla Młodych Par oferujących pierwszy taniec w chmurach, ale jak wybrać tą dobrą? Po pierwsze zwróć uwagę na cenę. Suchy lód do wytwornicy to koszt od 100zł do 200zł. Dlatego wszystkie oferty poniżej kosztu zakupu suchego lodu to wynajem niskiej jakości wytwornic działających na specjalny płyn do wytwarzania dymu, który jest schłodzony najprawdopodobniej zwykłym lodem. Chmury z takich urządzeń są dużo mniej efektowne niż z profesjonalnych urządzeń, a często polega na wytworzeniu cienkiej warstwy mgły ledwo zakrywającej podłogę. Po ogrzaniu najczęściej jeszcze w trakcie pierwszego tańca, taki dym podnosi się do góry zadymiając całe pomieszczenie psując zdjęcia i film z najważniejszej chwili w Waszym życiu. Poniżej film prezentujący maszyny ADJ MISTER KOOL oraz ANTARI ICE 101, których oczywiście nie polecamy. Jak widać w czasie 1:00 obie maszyny mają problem z wytworzeniem odpowienio grubej warstwy ciężkiego dymu oraz zadymiają pomieszczenie.

 

Czy każda wytwornica na suchy lód to ta która zapewni oczekiwany efekt?

Niestety nie, na rynku istnieją również wytwornice używające suchy lód czy ciekły dwutlenek węgla do schładzania dymu z syntetycznego płynu. Efekt w ich przypadku jest lepszy niż w przypadku tych na zwykły lód, ale w dalszym ciągu daleki od oczekiwań Młodej Pary. Tak jak w przypadku tych pierwszych, również i tutaj dym może się podnosić do góry, a samo zadymianie może być niewystarczające lub trwać bardzo długo. Przykładem takiej wytwornicy jest ICE1800 firmy beamZ przedstawiona na filmie poniżej, której również nie polecamy. Mimo iż prezentujący używa suchego lodu to dym tworzy się dość powoli oraz ledwo zakrywa podłogę, a po prezentacji (czas: 8:28) pomieszczenie jest mocno zadymione.

 

Dlaczego zadymienia pomieszczenia jest takim problemem?

Poza zepsutymi zdjęciami i filmem z pierwszego tańca poprzez zmniejszenie przejrzystości powietrza, może być problem z włączającymi się czujnikami dymu, które z automatu wezwą straż pożarną, a w najgorszym przypadku uruchomią natrysk przeciwpożarowy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty wytwornicy ciężkiego dymu do pierwszego tańca w chmurach?

Ważne by wytwornica którą Państwo wybiorą sublimowała suchy lód, tylko ten sposób uzyskania ciężkiej mgły gwarantuje satysfakcje i uniknięcie niemiłych sytuacji. Wytwornica dymu którą posiadamy działa na zasadzie sublimacji suchego lodu w 80 stopniach Celsjusza. Dzięki zastosowaniu dwóch grzałek o dużej mocy grzewczej mamy gwarancje że woda utrzyma swą optymalną temperaturę nawet po opuszczeniu do niej lodu o temperaturze blisko -80 stopni Celsjusza. Wszystko to pozwoli by efekt chmur utrzymywał się odpowiednio długo, był bezpieczny, dobrze wyszedł na zdjęciach i nagraniach oraz zrobi ogromne wrażenie na gościach. Zapewniamy profesjonalną maszynę, suchy lód oraz osobę do obsługi.

 

Zobacz również inne atrakcje
na wesele, komunie, urodziny, festyny i inne iprezy

Polecane

Kontakt


PalmoBUDKA
wynajem fotobudki
37-500 Jarosław
Pogodna 54

+48 535 056 895

Znajdź nas na:

google plus